LUXUSNÍ DÁRKOVÉ BALENÍ ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE.
POŠTOVNÉ ZDARMA PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ.

Zelené kouzlo smaragdů - co ukrývá?

Comments (0)

Zelené kouzlo smaragdů - co ukrývá?

Smaragd se řadí mezi tradiční drahé kameny, je odrůdou berylu. Jeho zelená barva lidstvo přímo fascinuje, proto je odedávna využívaný i pro výrobu šperků. Vůbec nejstarší smaragdové nálezy máme doloženy z Egypta, z oblasti Rudého moře.

Symbolika smaragdů

Právě charakteristický odstín mu ostatně dal i jméno, řecké slovo smaragdos totiž v doslovném překladu znamená zelený kámen. Nabývat ale může mnoha různých tónů – od temné namodrale zeleného k světle žlutozelenému. Smaragdy nejvyšší jakosti svou cenou dalece převyšují i diamanty. To postupem času nevyhnutelně člověka, opojeného krásou tohoto kamene, vedlo i k vyrobení smaragdů umělých, levnějších. Syntetický smaragd nelze využít pro technologické účely, proto mu zůstává stále vyhrazeno jen jediné odvětví – šperkařství.

Přírodní kámen bývá tradičně přisuzován Venuši i elementu země. Příznivý vliv se mu připisuje především z hlediska lásky a šťastných partnerských vztahů. Do citového života vnáší vyrovnanost a zklidnění. Rovněž je považován za kámen inspirace a trpělivosti.

 

Jak smaragdy nosit

Uvěříte-li léčebným účinkům smaragdu, tak pro jejich zesílení byste kámen měla nosit primárně na pravé ruce, případně i na prsteníčku či malíčku. Těmito pravidly se samozřejmě nemusíte dát vázat úplně důsledně. Jestli se vám líbí, pořiďte si třeba smaragdové náušnice. Budete je milovat, sluší totiž jak okatým tmavovláskám, tak i jemným blondýnkám.

Sytá barva smaragdu je mírně chladná, lichotí tedy nejvíce pleti se studeným podtónem. Výrazné typy se mohou spolehnout na osvědčenou kombinaci s kontrastní dvojicí černé a bílé. Nic nerozzáří minimalistický black&white outfit víc než smaragdový šperk.

Bojíte se růžové, protože nechcete budit dojem přeslazeného cukrátka? Zkuste ji vzít ve svém šatníku na milost a doplnit ji třeba náhrdelníkem se zeleným kamenem. Uvidíte, že těmto dvěma barvám to spolu báječně ladí a výsledek působí elegantně a žensky.