LUXUSNÍ DÁRKOVÉ BALENÍ ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE.
POŠTOVNÉ ZDARMA PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ.

Jak cestovat se šperky bez obav

Comments (0)

Jak cestovat se šperky bez obav

Svých šperků se zajisté nechcete vzdávat ani na cestách. Jak s nimi cestovat tak, abyste jim pokud možno neublížila?

Co šperkům (ne)škodí na cestách

Nejprve je nutné si ujasnit, kam a které šperky si raději vůbec nebrat. Voda jim v zásadě nevadí, a to dokonce ani ta mořská. Bát se nemusíte ani o tak choulostivé kousky, jako jsou ty perlové. Naopak jim může slaná voda vrátit jejich přirozený lesk. Na letní dovolenou k moři si je vzít tedy určitě můžete.

Kde byste mohla narazit, to je u lázeňských pramenů. Jestliže obsahují síru, riskujete poničení hýčkaných náramků, prstenů i řetízků. Stejně tak jim nedělají dobře vysoké teploty, sauna tudíž není prostředí, kde se bude klenotům výrazněji líbit. Chystáte-li se tak do lázní nebo na wellness víkend, nechte raději své šperky doma.

Podobně riskantní je mechanické poškození. Pokud budete trávit dovolenou aktivně, věnovat se sportu, pečlivě si rozvažte, jestli náramku nehrozí roztržení a neměla byste ho raději sundat. Mrzet by vás mohla i případná ztráta, když si nevšimnete, že vám prstýnek v nestřežené chvíli sklouzl z ruky.

Krom hodnoty citové se se šperky samozřejmě nevyhnutelně pojí hodnota finanční. Zvažte, zda vůbec s mimořádně drahým šperkem cestovat chcete nebo musíte. Pakliže už je nezbytně nutné přibalit do kufru na cesty rodinné dědictví v podobě briliantového prstenu, ještě před odjezdem promyslete možnost pojištění.

Kde šperky uschovávat

Do letadla byste si svoje cennosti měla nést jedině v příručním zavazadle. Ani v něm je ale nenechávejte volně ležet, nejlepším řešením je cestovní šperkovnice. Šperky je potřeba od sebe důsledně oddělit. Pohromadě je nikdy neskladujte. Jednak riskujete, že se vám řetízky a náramky navzájem zamotají a jednak se o sebe budou jednotlivé kousky odírat, čímž je poničíte.

Výbornou volbou pro skladování jsou rovněž uzavíratelné plastové sáčky, které pak můžete uložit třeba do kosmetické taštičky, pytlíčku nebo krabičky. Nejvhodnější prostředí, které můžete svým šperkům připravit je totiž to suché s minimem vzduchu.

Dalším způsobem  jak bezpečně šperky oddělit je pomocí obyčejných brček na pití, kterými řetízek protáhnete a zapnete. Tímto způsoem docílte, že se Vám během cesty šperky nezamotají.

Pomocí brčka můžete zajistit řetízky a náramky, ale co s náušnicemi? Pro naušnice máme také jednoduché řešení v podobě  nevyužité dárkové kartičky. Náušnice jednoduše napíchate do kartičky a zapnete. Kartičku pak vložíte do kosmetické taštičky či kabelky a máte jistotu, že jsou naušnice bezpečně pohromadě na jednom místě.