LUXUSNÍ DÁRKOVÉ BALENÍ ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE.
POŠTOVNÉ ZDARMA PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ.

Jak pečovat o šperky se zirkony

Comments (0)

Jak pečovat o šperky se zirkony

JAK PEČOVAT O ŠPERKY SE ZIRKONY

Aby vám vaše šperky vydržely dlouho krásné a mohly vás se vší parádou zdobit, musíte jim věnovat správnou péči. Jak by měla vypadat u šperků se zirkony a na co musíte dát pozor?

KTERÉ ZÁSADY DODRŽOVAT PŘI NOŠENÍ ŠPERKŮ

Základní zásadou je, že byste svoje stříbrné šperky se zirkony neměli vystavovat mechanické námaze, chraňte je před nárazy atd. Určitě proto šperky sundávejte při sportovních aktivitách, domácích pracech a také před spaním. Kameny, které jsou uložené za krapnami (packy, držící kámen na místě), by se mohly uvolnit a vypadnout, navíc jim vadí pot, což platí zejména pro osoby s potem tzv. agresivním nebo v situaci, kdy jste nemocní či užíváte léky. Tu samou zásadu dodržujte i při úklidu nebo při manipulaci s libovolnými agresivnějšími prostředky. Šperkům příliš nesvědčí ani intenzivní kontakt s vodou například v bazénu či v moři. Naučte se je odkládat rovněž předtím, než půjdete spát a zamezte tomu, aby se dostaly do kontaktu s ostrými předměty.

Dámy by měly brát ohled na svoje šperky stejně tak při líčení a další péči o vlastní zevnějšek, rozhodně zabraňte vašim klenotům, aby přišly do styku s s make-upem i agresivní kosmetikou, jako jsou kupříkladu barvy na vlasy. Obdobně je to s aplikováním laku na vlasy, ale také například parfému. Platí, že nejdříve použijeme je a až posléze si navlékáme šperk.

ČIŠTĚNÍ A SKLADOVÁNÍ ŠPERKŮ

Jakékoli čištění raději svěřte odborníkovi ve zlatnictví, který použije ultrazvuk. Kamenům zaručeně nesvědčí domácí recepty typu drhnutí zubní pastou. Zubní pasta obsahuje hrubé mikrogranule, které mohou poškodit povrch šperku. Vyvarujte se též použití mýdlové vody. Přestože to vypadá jako poměrně neškodný postup, není tomu tak. Co hrozí? Mýdlová voda sice uvolní nečistoty z povrchu, ale část těchto nečistot je vodou spláchnuta pod kameny a do jiných nepřístupných částí šperku. Tyto usazeniny pak ovlivňují výsledný lesk šperku.

Na skladování šperků použijeme buď šperkovnici, případně látkový sáček. Šperky by měly být v suchu, zcela jistě tedy není dobrý nápad odložit si prstýnek například v koupelně. A pozor, skladujeme zásadně každý kousek odděleně. Jinak by se nám totiž mohly poškrábat o sebe navzájem.